ministranci

Jedną z grup działających w naszej parafii jest Liturgiczna Służba Ołtarza – Ministranci. Nie można sobie wyobrazić Liturgii i nabożeństwa bez ich obecności. Potrzeba więc systematycznej pracy formacyjnej całej służby liturgicznej. Jest to równocześnie ciągła praca wychowawcza nad kształtowaniem świadomości młodych katolików. Każde spotkanie to formacja liturgiczna oraz omówienie spraw bieżących dotyczących naszej grupy. Bycie ministrantem bowiem to nie tylko posługa, tzw. „służenie księdzu do mszy”, bycie ministrantem to przede wszystkim styl życia. To pokazywanie nie tylko w kościele, ale i w swoim domu, szkole, na podwórku, tego że pragnie się w życiu być przyjacielem Jezusa. Choć służba jest czasem ciężka – nie zawsze ma się ochotę przyjść na poranny dyżur, czy wieczorne nabożeństwo, nieraz trzeba pobyć w kościele trochę dłużej, gdy są uroczyste msze, to jednak równocześnie ta posługa dostarcza wiele radości, jest szansą na poznanie nowych kolegów, odwiedzenie nowych miejsc, na bycie bliżej tego wszystkiego co nazywamy „tajemnicą wiary”.

Kilka praktycznych informacji dotyczących ministrantów:

- Opiekunem ministrantów naszej parafii jest ks. Grzegorz Radziejewski

- Do grona ministrantów przyjmowani są kandydaci po I komunii św., wymagana jest pisemna zgoda rodziców

- na początku każdy kandydat żeby zostać oficjalnie przyjętym do grona ministrantów musi przejść okres przygotowawczy, który trwa ok. 6 miesięcy

- każdego ministranta obowiązują dyżury – polegają one na obecności na 2 mszach świętych w tygodniu oraz na jednej mszy św. w niedzielę.