aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu

17.12.2017 r.

1. Rozpoczynamy dziś w naszej Parafii Rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Michał Łukaszczyk, kapłan diecezji kaliskiej. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek o godz. 9.oo ; 11.oo; 16.3o – dla dzieci; i 18.3o. W poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do sakramentu pojednania. We wtorek ofiary składane na tacę są przeznaczone dla ks. rekolekcjonisty, jako wyraz naszego podziękowania.

2. W poniedziałek i wtorek Roraty na Mszy św. o godz. 16.3o.

 

3. Z racji świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie już dzieci naszej Parafii składają dary ze słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Grabiu. Dary te składamy do końca rekolekcji.

4. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w czwartek 21 grudnia od godz. 8.oo.

5. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Zgodnie z polską tradycją niech będzie dniem postu. To także niezwykła okazja do pojednania, do scalenia naszych rodzin. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Z racji Wigilii za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 17.oo.

6. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1750,- zł. Bóg zapłać.

7. Zmarł ks. Paweł Kacprzak proboszcz Parafii w Zakrzewie. We wtorek o godz. 13.oo Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Zakrzewie. W środę o godz.13.oo Msza św. i pogrzeb w Kaliszu w Parafii przy sanktuarium św. Józefa.

8. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Leszka Żywicę, Henryka Chojnackiego, Maksa Głowackiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

9. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Przed kościołem także do nabycia świece „Caritas” jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Są świece duże w cenie 15 zł i tradycyjne małe – 5 zł. Możemy także zaopatrzyć się w opłatek wigilijny.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku - Szczęść Boże.


REKOLEKCJE ADWENTOWE

 

17 – 19 GRUDNIA 2017 r.

 

 

17 grudnia Niedziela

 

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7; 8.3o; 10.oo; 11.15; 12.3o; 17.oo

 

18 grudnia Poniedziałek

 

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.oo; 11.oo; 16.3o- dla dzieci; 18.3o.

 

19 grudnia Wtorek

 

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.oo; 11.oo; 16.3o- dla dzieci; 18.3o.

 

 

 

W poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do sakramentu pojednania

 

 
Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia - polecamy)

 


Czwartek - 8 stycznia - ul. Szkolna 7 i 9, Leśna i Miodowa, Dworzec PKP.

Godz. 14.oo