aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018 r.

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap świętego czasu Męki Pańskiej. Najbliższe dni zwłaszcza następny tydzień, bogata w swej wymowie liturgia umożliwia nam głębsze przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne. Witamy wśród nas ks. Zbigniewa Łukasika dyrektora Muzeum |Diecezjalnego we Włocławku, który razem z nami będzie się modlił i kierował słowo Boże. We wtorek ofiary składane na tacę są jako podziękowanie rekolekcjoniście za jego posługę w naszej Parafii.

2. Dziś Gorzkie Żale o godz. 18.oo. O godz. 17.oo Msza św. z nauką rekolekcyjną. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 9.oo; 11.oo; 16.3o; 18.3o. Spowiedź jutro i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św.


3. Ostatnia Droga Krzyżowa w piątek ulicami miasta o godz. 19.3o. Rozpoczęcie w Parafii Wspomożenia Wiernych. Zakończenie w naszym kościele. Nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele.

4. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną na święta być u spowiedzi i komunii św. Odwiedziny 28 marca w następną środę.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przynosimy ze sobą do poświęcenia palmy. Przed Mszą św. o godz. 11.15 procesja z palmami wokół kościoła.

6. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 2120,- zł. Bóg zapłać.

7. Za tydzień przed kościołem będzie można nabyć za dowolną ofiarę palmy i stroiki świąteczne. Ofiary są przeznaczone na turnus rehabilitacyjny dla dzieci z Zespołu Szkół nr 3.

8. Z racji 160 rocznicy objawień Maryjnych w Lourdes w dniach od 6 – 16 października organizowana jest pielgrzymka do Lourdes. W programie także Paryż, Ars, Avinion, La Salette. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i u ks. Grzegorza.

9. W piątek o godz. 17.oo spotkanie ministrantów i kandydatów.

10. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Marię Pietrzak, Lucynę Nisterenko, Danutę Favree, Henrykę Piotrowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

11. W poniedziałek i wtorek przy naszej Parafii będzie trwała zbiórka uszkodzonych i niepotrzebnych urządzeń elektrotechnicznych jak np. telewizory, radia, suszarki, itp. Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony dla Kościoła w Potrzebie. Jest to pomoc dla chrześcijan żyjących np. na Bliskim Wschodzie w Syrii.

12. Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

13. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.


14. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.


 

 

Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia - polecamy)

 


Czwartek - 8 stycznia - ul. Szkolna 7 i 9, Leśna i Miodowa, Dworzec PKP.

Godz. 14.oo