aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2018 r.

1. W Środę Popielcową w Kościele rozpoczął się czas Wielkiego Postu. Wielki Post jest dla każdego z nas zachętą do wydobycia się z różnego rodzaju dręczących zniewoleń. Nasz Król, Bóg-Człowiek, stoi przed nami; daje nam nowe serce, byśmy mogli przeżywać nasze kłopoty, cierpienia w sposób zbawczy z miłości do Niego i naszych braci.


2. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, zwłaszcza te, które głęboko zakorzeniły się w tradycji polskiej religijności. W każdy piątek o godz. 17.15 przychodzimy, aby wraz z Chrystusem przebyć Drogę Krzyżową. W niedzielne popołudnie o godz. 18.oo gromadzimy się, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale.

3. Rekolekcje parafialne będą w dniach od 18 do 20 marca.

4. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1700,- zł. Bóg zapłać.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.3o na spotkanie zapraszamy młodzież z III-ich klas gimnazjum wraz z rodzicami.

6. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Jerzego Kozłowskiego, Emilię Przybysz, Jana Dębowiaka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

7. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.


8. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.


 

 

Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia - polecamy)

 


Czwartek - 8 stycznia - ul. Szkolna 7 i 9, Leśna i Miodowa, Dworzec PKP.

Godz. 14.oo