aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2018 r.

1. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zwróćmy uwagę na oceny religii dzieci i młodzieży. One są także świadectwem zaangażowania w sprawy wiary i miłości do Pana Boga.

2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo.

3. W dniach 25 i 26 czerwca organizowany jest wyjazd ministrantów, scholki i dzieci z parafii do Niepokalanowa i Warszawy. W sobotę o godz. 19.3o spotkanie dla tych dzieci i ich rodziców przygotowujące do wyjazdu.


4. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1550,- zł.

5. Z racji 160 rocznicy objawień Maryjnych w Lourdes w dniach od 6 – 16 października organizowana jest pielgrzymka do Lourdes. W programie także Paryż, Ars, Avinion, La Salette. Prosimy o zgłoszenia do ks. Grzegorza, ponieważ należy już dokonać rezerwacji hoteli.

6. Stowarzyszenie „Kujawska Sekcja Ratownicza” przy pomocy różnych organizacji prowadzi prace przy remoncie mieszkania, które uległo pożarowi, a rodzina straciła dorobek życia. Aby można prowadzić dalsze prace potrzebna jest pomoc, dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem przedstawiciele Stowarzyszenia będą do puszek zbierali ofiary, które posłużą w realizacji tej pomocy. Szczegóły w tablicy ogłoszeń.

7. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Stanisława Piotrowskiego, Irenę Grzybowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

8. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.


9. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.


 

 

Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia - polecamy)

 


Czwartek - 8 stycznia - ul. Szkolna 7 i 9, Leśna i Miodowa, Dworzec PKP.

Godz. 14.oo