aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła

15.10.2017 r.

1. W świątyniach naszych odprawiane są nabożeństwa różańcowe. Matka Boża w swoich objawieniach, zwłaszcza w dwudziestym stuleciu, zawsze trzymała Różaniec Święty. Dała nam przez ten fakt wyraźną wskazówkę, czym i dla nas ma być modlitwa różańcowa. Przyjdźmy choć raz na to piękne październikowe nabożeństwo, aby wspólnie modlić się na Różańcu Świętym. Różaniec w dni powszednie o godz. 17.15. W niedzielę o godz. 18.oo.

2. W kancelarii można zamawiać wypominki za zmarłych. W uroczystość Wszystkich Świętych w kościele Msze św. o godz. 7.oo; 8.30; 10.oo. Na cmentarzu parafialnym porządek nabożeństw jest następujący: o godz. 12.oo procesja z wypominkami jednorazowymi. O godz. 13.oo Msza św. W dzień zaduszny 2 listopada na cmentarzu o godz. 17.oo różaniec za zmarłych z wypominkami oktawowymi i o godz. 18.oo Msza św.

3. W sobotę o godz. 9.3o spotkanie dla wszystkich dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ei Komunii świętej. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

4. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 3600,- zł. Bóg zapłać.

5. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Można także zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku - Szczęść Boże.

 

KOMUNIKAT KS. BISKUPA

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.plDziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

 
Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia - polecamy)

 


Czwartek - 8 stycznia - ul. Szkolna 7 i 9, Leśna i Miodowa, Dworzec PKP.

Godz. 14.oo