aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna

21.05.2017 r.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest ona pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca. Święto powstało w połowie IV wieku, a w wieku V znane już jest i obchodzone w całym Kościele. W niebie Chrystus nieustannie urzeczywistnia swoje kapłaństwo, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za tymi, który przez Niego zbliżają się do Boga (Hbr 7, 25).

2. Przeżywamy w naszej Parafii dziś komunię świętą drugiej grupy dzieci klas III-ich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Niech trwają w przyjaźni z Chrystusem przez całe swoje życie. Dzieci przychodzą do kościoła do piątku na nabożeństwo majowe na godz. 17.2o. Składamy podziękowanie rodzicom dzieci, które w tym roku przeżywają pierwszą komunię świętą za dar dla naszej Parafii. Darem są stuły, dwie kapy i trzy bursy oraz chodnik.

3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.3o komunia rocznicowa dzieci klas IV-ych. W środę i piątek o godz. 19.oo dzieci przychodzą na spotkania przygotowujące. W sobotę o godz. 14.oo spowiedź dla dzieci i ich rodzin.

4. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo. Dziś na godz. 19.oo zapraszamy na ul. Słowackiego (przy figurze Matki Bożej). Natomiast w niedzielę za tydzień na godz. 19.oo zapraszamy na Ośno (kapliczka na skrzyżowaniu na Ostrowąs).

5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.oo w domu katechetycznym rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska. Prosimy o uwagę osoby pragnące w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

6. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 850,- zł. Bóg zapłać.

7. W środę 7 czerwca z naszej Parafii organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. W dniach od 5 do 11 listopada w 100-lecie objawień organizowana jest pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Program w gablocie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem.

9. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Jana Grącikowskiego, Leszka Smardzewskiego, Jacka Siemiątkowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

10. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

11. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku - Szczęść Boże.Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia - polecamy)

 


Czwartek - 8 stycznia - ul. Szkolna 7 i 9, Leśna i Miodowa, Dworzec PKP.

Godz. 14.oo