aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła

17.09.2017 r.

1. W dniu 7 października pielgrzymka do Świnic Warckich, do sanktuarium Narodzin i Chrztu siostry Faustyny z racji diecezjalnego zjazdu Kół Żywego Różańca. Zapisy w kancelarii parafialnej

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.3o spotkanie młodzieży klas III-ich gimnazjum. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców. Młodzież ma także swoje spotkanie w sobotę o godz. 11.3o.

3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.3o spotkanie młodzieży klas II-ich gimnazjum i klas VII. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

4. W piątek o godz. 19.oo spotkanie dla ministrantów.

5. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1350,- zł. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.oo spotkanie dla osób, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach od 5-11 listopada br.

7. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Mariana Dobrzeleckiego, Bogdana Stefanowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

8. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku - Szczęść Boże.

KOMUNIKAT KS. BISKUPA

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.plDziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

 
Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia - polecamy)

 


Czwartek - 8 stycznia - ul. Szkolna 7 i 9, Leśna i Miodowa, Dworzec PKP.

Godz. 14.oo