aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła

20.08.2017 r.

1. W sobotę 26 sierpnia. W liturgii Kościoła czcimy Matę Boską Częstochowską, tę która zastała dana naszemu narodowi jako pomoc i obrona. W tym roku przypada piękny Jubileusz 300 – lecie koronacji obrazu Jasnogórskiej Pani.

2. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1350,- zł. Bóg zapłać.

3. W dniach od 5 do 11 listopada w 100-lecie objawień organizowana jest pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Program w gablocie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. W związku z pytaniami informujemy, że dojazd do Warszawy na lotnisko, będzie wspólny z Aleksandrowa Kuj.

4. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych:Wiesławę Urbańską, Tadeusza Wiśniewskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…


5. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku - Szczęść Boże.

KOMUNIKAT KS. BISKUPA

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.plDziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

 
Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia - polecamy)

 


Czwartek - 8 stycznia - ul. Szkolna 7 i 9, Leśna i Miodowa, Dworzec PKP.

Godz. 14.oo