aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie

13.05.2018 r.

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest ona pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca. Święto powstało w połowie IV wieku, a w wieku V znane już jest i obchodzone w całym Kościele. W niebie Chrystus nieustannie urzeczywistnia swoje kapłaństwo, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za tymi, który przez Niego zbliżają się do Boga (Hbr 7, 25).

2. Trwa miesiąc maj. Miesiąc Maryi. Nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.3o w niedzielę o godz. 18.oo. Starajmy się jak najliczniej czcić Maryję. Dlatego też w każdą niedzielę maja w różnych miejscach naszej Parafii, przy figurach zapraszamy zwłaszcza okolicznych mieszkańców na godz. 19.oo na wspólne nabożeństwa majowe. I tak dziś zapraszamy na na Ośno przy figurze Serca Jezusowego, a za tydzień na ul. |Słowackiego przy figurze Matki Bożej.

3. Przeżywamy w naszej Parafii dziś komunię świętą pierwszej grupy dzieci klas III-ich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Niech trwają w przyjaźni z Chrystusem przez całe swoje życie. Dzieci przychodzą do kościoła do piątku na nabożeństwo majowe na godz. 17.3o. Składamy podziękowanie rodzicom dzieci, które dziś i za tydzień po raz pierwszy przyjęły Chrystusa za dar dla naszej Parafii. Darem jest relikwiarz.


4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.3o druga grupa dzieci klas III-ich przystąpi do I-ej Komunii świętej. Nabożeństwo pokutne z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz pierwszą spowiedzią w sobotę 19 maja o godz. 14.oo. Prosimy o przyniesienie świec chrzcielnych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach, aby zawsze były wierne Chrystusowi, którego przyjmą do swego serca.

5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na sprawy gospodarcze naszej Parafii. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1500,- zł. Bóg zapłać.

6. W środę i piątek o godz. 19.oo spotkanie dzieci I- komunijnych ze Szkłu Podst. nr 3. W czwartek również o godz. 19.oo spotkanie dzieci przygotowujących się do komunii rocznicowej.

7. W środę 16 maja na godz. 16.3o na spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

8. W poniedziałek 11 czerwca z naszej Parafii organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. Z racji 160 rocznicy objawień Maryjnych w Lourdes w dniach od 6 – 16 października organizowana jest pielgrzymka do Lourdes. W programie także Paryż, Ars, Avinion, La Salette. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i u ks. Grzegorza.

10. 2 czerwca spotkanie młodzieży na polach lednickiech. Osoby pragnące wziąć udział w tym spotkaniu prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.

11. Dziś 13-y dzień miesiąca. O godz. 18.oo nasze comiesięczne Maryjne czuwanie. Prosimy o przyniesienie świec na procesję z figurą Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w ramach Fatimskiej modlitwy. Po nabożeństwie odbędzie się koncert Maryjny. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

12. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Wandę Suchara, Irenę Gotowicz, Lucynę Żmirską, Cecylię Rewers. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

13. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”.


14. Wszystkim na cały tydzień pracy. Realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku – Szczęść Boże.


 

 

Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia - polecamy)

 


Czwartek - 8 stycznia - ul. Szkolna 7 i 9, Leśna i Miodowa, Dworzec PKP.

Godz. 14.oo