aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła

29.10.2017 r.

1. Dziś w kościołach, które zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to także dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj parafialny odpust. Dzień poświęcenia kościoła jest natomiast dniem jego oddania na wyłączną własność Boga, by był on miejscem sprawowania kultu.

2. W środę 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. Na cmentarzu o godz. 12.oo procesja z pięcioma stacjami wokół cmentarza. W czasie procesji różaniec i wypominki. Msza św. o godz. 13.oo. W czwartek 2 listopada - Dzień Zaduszny. W kościele Msze św. o godz. 7.oo i o godz. 11.oo. Na cmentarzu o godz. 17.oo różaniec za zmarłych z wypominkami i o godz. 18.oo Msza św. za wszystkich naszych bliskich zmarłych. W dzień zaduszny nie będzie wieczorem Mszy św. w kościele. Ofiary składane w dniu Wszystkich Świętych są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. We Wszystkich Świętych w kościele Msze św. o godz. 7.oo; 8,30; 10.oo. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.oo.

3. Od piątku 3 listopada do środy 8 listopada w kościele o godz. 17.oo różaniec za zmarłych z wypominkami oktawowymi. W niedzielę o godz. 16.oo.

4. Przy Urzędzie Miasta istnieje Komitet Ochrony Pomników znanych Aleksandrowian. Z tej racji w poniedziałek i wtorek do puszek będą zbierane ofiary na odnowienie zabytkowych nagrobków.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.oo. Msza św. o godz. 16.3o. O godz. 17.oo różaniec za zmarłych z wypominkami. Następnie wystawienie i litania do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.3o Msza św. Odwiedziny u chorych w piątek ks. Mariusz. W czwartek o godz. 7.oo Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W tym tygodniu 1-a sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej i adoracja do godz. 9.oo.

6. W minionym tygodniu na rozbudowę i remont kościoła złożono ofiary na kwotę 1250,- zł. Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy zmarłych: Henrykę Krzemińską i Grzegorza Chaberskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

8. Przed kościołem można nabyć kolejny numer tygodnika „Idziemy”. Można także zaopatrzyć się w kalendarze na nowy rok.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości rodzinne i osobiste składamy najlepsze życzenia Bożych darów i opieki Niepokalanej Matki. Na cały tydzień życzymy realizacji swego powołania w rodzinie i w pracy. Na spotkanie z Chrystusem przychodzącym do nas w drugim człowieku - Szczęść Boże.

 

KOMUNIKAT KS. BISKUPA

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.plDziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

 
Facebook: Parafia Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

(warto wejść i zobaczyć chociażby ostatnie zdjęcia - polecamy)

 


Czwartek - 8 stycznia - ul. Szkolna 7 i 9, Leśna i Miodowa, Dworzec PKP.

Godz. 14.oo